PROGRAMY


Miejski Zarząd Budynków Komunalnych w Sławkowie informuje, że zaplanowana na 27 września prezentacja ekologicznych kotłów węglowych, gazowych, na pellet, ogniw fotowoltaicznych, instalacji solarnych oraz pomp ciepła nie odbędzie się. Firmy i mieszkańcy zostaną powiadomieni o nowym terminie niezwłocznie po jego ustaleniu.

 

Ruszył Obszarowy Programu Obniżenia Niskiej Emisji na terenie Gminy Sławków w latach 2018-2022 – etap II.

 

             W dniu 24.06.2019r. Gmina Sławków podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach umowę pożyczki i dotacji na zadanie pn: „Obszarowy Program Obniżenia Niskiej Emisji na terenie Gminy Sławków
w latach 2018-2022 – etap II”,                          

 

W ramach Programu realizowanego w 2019r przewidziano 71 zadań :

- wymianę starych 13 źródeł ciepła na  ekologiczne kotły węglowe na eko-groszek klasy 5;

- wyminę starych 20 źródeł ciepła na  kotły gazowe;

- wymianę starych 4 źródeł ciepła na kotły na biomasę;

- wymianę starych 10 kotów gazowych na nowe gazowe;

- zakup i montaż 2 instalacji solarnych;

- zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych w 8 budynkach mieszkalnych;

- zakup i montaż pompy ciepła w 2 budynkach;

- docieplenie ścian w 12 prywatnych budynkach mieszkalnych.

 

            Kwalifikacja osób, które będą mogły wziąć udział w  „Obszarowym Programie Obniżenia Niskiej Emisji na terenie Gminy Sławków w latach 2018-2022 – etap II” realizowanym w 2019r, dokonywana jest  na  podstawie  kolejności  składanych  wniosków (nabór ciągły) do Urzędu Miasta lub Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych
w Sławkowie.

 

Wszelkich informacji dotyczących realizacji zadań w ramach „Obszarowego Programu Obniżenia Niskiej Emisji na terenie Gminy Sławków w latach 2018-2022 – etap II”

udziela od poniedziałku do piątku od godz. 700 do 1500

Miejski Zarząd Budynków Komunalnych z siedzibą przy ul. Łosińska 1 w Sławkowie

(tel. 32 260-99-69)

 

Serdecznie zapraszamy !

 

 

 

 

 

W dniach 22 – 24 marca br. Gmina Sławków wzięła udział w Targach Ogrzewania Ekologicznego  EkoCiepło 2019, które odbyły się w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia. Celem uczestnictwa było promowanie wśród mieszkańców nowoczesnych  i ekologicznych źródeł ciepła.

Alternatywny tekst z opisem obrazu.

Pracownicy Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych w Sławkowie udzielali informacji o możliwości otrzymania w ramach programu OPONE dofinansowania do wymiany urządzeń  i instalacji grzewczych. Program  rezalizowany przez samorząd Sławkowa obejmował w latach poprzednich zadania polegające na wymianie starych piecy węglowych na nowe ekologiczne kotły węglowe, gazowe i na biomasę, dociepleniu budynków mieszkalnych, dostawie i montażu kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych oraz pomp ciepła.